معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد مقدس
محسن داوری
معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد مقدس

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۳

نشست کارگروه ویژه بررسی وضعیت نانوایان مشهد/لیست ۳۰۰ نانوایی منتخب

نشست کارگروه ویژه بررسی وضعیت نانوایان مشهد، جمعه عصر مورخه 23 اردیبهشت 1401 با حضور محسن داوری فرماندار مشهد و جمعی از مدیران و مسئولان مرتبط با حوزه آرد و نان، به میزبانی اتاق جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
فرماندار مشهد در این نشست، وضعیت موجودی انبار‌های گندم و آرد استان را در شرایط مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: صف‌های طولانی در برخی نانوایی‌ها نشان‌دهنده این است که بخشی از همشهریان، افزایش قیمت آرد را به‌مثابه افزایش قریب‌الوقوع قیمت نان تلقی کرده‌اند درحالی‌که طبق اعلامیه‌های قبل، هرگز قیمت نان تغییر نخواهد کرد.
وی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی برای تأمین سهمیه آرد موردنیاز نانوایی‌ها وجود ندارد، از اجرای فاز جدید طرح برکت با هدف تأمین کامل مایحتاج مردم خبر داد و افزود: همه دستگاه‌های مرتبط باید خود را مکلف به تأمین نیاز مردم بدانند و هدف از اجرای طرح برکت ۲ نیز این است که زمان انتظار همشهریان در صفوف تهیه نان کاهش پیدا کند لذا طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی، ۳۰۰ نانوایی منتخب از ساعت ۶ صبح فردا شنبه ۲۴ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ شب به‌صورت یکسره و بدون تعطیلی، پخت و توزیع نان را در دستورکار خواهند داشت. ضمن اینکه جانمایی تعیین این ۳۰۰ نانوایی هم به‌گونه‌ای است که هر شهروند مشهدی بتواند حداکثر با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از درب منزل خود به این نانوایی‌های ویژه دسترسی داشته باشد و در نتیجه شاهد پراکندگی مطلوب این واحد‌ها نیز خواهیم بود.
تعمیرات نانوایی‌ها ممنوع
فرماندار مشهد با بیان اینکه طرح ویژه بازرسی و نظارت بر نانوایی‌ها از صبح روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه نظارت و بازرسی، بسیج اصناف با جهاد کشاورزی وارد تعامل و ارتباط می‌شود و شبکه نظارتی بسیج به‌صورت محله محور بر ۲۳۱۹ نانوایی سطح شهر و ۹۰ نانوایی پیرامونی حرم رضوی به‌صورت نامحسوس نظارت خواهند داشت و از مرکز تا مناطق حاشیه شهر، واحد‌های متخلف را به سامانه بازرسی طرح برکت جهاد کشاورزی معرفی خواهند کرد تا برخورد‌های قانونی از این طریق صورت بگیرد.
وی تأکید کرد: از امروز با همه نانوایی‌هایی که خارج از برنامه تعطیل رسمی، واحد خود را تعطیل کنند، به‌طور جدی برخورد خواهد شد. تعمیرات نانوایی‌ها در بازه زمانی یک ماه آینده ممنوع است و هیچ واحد تولیدی حق ندارد در روزی به‌جز روز تعطیل مجاز خود، واحد خود را تعطیل کند. از سوی دیگر، صنف نیز متعهد و مکلف است تا نیروی انسانی کافی در همه نانوایی‌ها را تأمین کند تا دیگر نانوایی‌ها به بهانه نیروی کار محدود و کار فرسایشی، واحد خود را خارج از برنامه تعطیل نکنند.
داوری گفت: طبق تفاهم با سپاه امام رضا (ع)، ۱۰۰ نیروی ناظر از طرف سپاه به فرمانداری معرفی می‌شوند تا به‌صورت شبانه‌روزی و در قالب کارگروه‌های بازرسی، بر روند توزیع آرد و اعطای سهمیه به همه نانوایی‌ها نظارت داشته باشند. بازرسی‌ها کامل و مؤثر خواهد بود؛ به این معنا که سرکشی بر نانوایی‌ها محدود به ثبت تخلف و تهیه گزارش نیست و از قطع سهمیه گرفته تا پلمپ کامل، در انتظار واحد‌های متخلف خواهد بود.
آرد به مقدار کافی وجود دارد
 روابط عمومی فرمانداری مشهد مقدس
24 اردیبهشت 1401


منبع : زیرپرتال فرمانداری مشهد
بازدید : ۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان