سید محمدرضا هاشمی                                                                                                                                                                     معاون استاندار
  و فرماندارشهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۲۱

استاندار خراسان رضوی:

دستگاه قضایی در صورت عدم بهبود فضای کسب و کار باید منتظر پرونده‌های جدیدتر باشد

استاندار خراسان رضوی گفت: تا زمانی که فضای کسب و کار کشور بهبود پیدا نکند، دستگاه قضایی باید منتظر پرونده های جدیدتر باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان که با حضور دادستان کل کشور و جمعی از مدیران قضایی و اجرایی استان برگزار شد، با بیان اینکه فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست، اظهار کرد: فضای کسب و کار یعنی کارا بودن دستگاه های اجرایی و پایین بودن پرونده های دستگاه های قضایی، که از این حیث شرایط آنطور که باید نیست.
وی با اشاره به شاخص های کسب و کار در رتبه بندی جهانی از جمله ثبات سیاسی و امنیت، قوانین و مقررات و بروکراسی، ادامه داد: از نظر شاخص فضای کسب و کار کشور ما در سال 93 رتبه 152 جهان را داشت که این رتبه در سال جاری به 128 کاهش یافته است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایران از نظر امنیتی و سیاسی از شرایط خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد، امنیت کشور به برکت وجود نیروهای مسلح، امنیت پایداری محسوب می شود اما در دو حوزه بروکراسی اداری و قوانین و مقررات از شرایط مناسبی برخوردار نیستیم.
رزم‌حسینی ادامه داد: اگر ما در دو بخش بروکراسی و وضع قوانین و مقررات می توانستیم تحولی بوجود بیاوریم، ایران در جهان یا منطقه حداکثر جزو 30 کشور اول در حوزه کسب و کار بود؛ کشورهایی هستند که وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند اما در کسب و کار جزو 15 کشور اول جهان محسوب می شوند.
وی گفت: تا زمانی که فضای کسب و کار کشور بهبود پیدا نکند، دستگاه قضایی باید منتظر پرونده های جدیدتر باشد.
استاندار خراسان رضوی در انتهای سخنان خود خاطرنشان کرد: از مدیران حاضر در این مراسم تقاضا می کنم که همکاری با دستگاه های اجرایی را ادامه دهند تا با فعالیت معین های اقتصادی، نرخ بیکاری خراسان رضوی کاهش پیدا کند و از این جهت در کشور نمونه باشیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان