سید محمدرضا هاشمی                                                                                                                                                                     معاون استاندار
  و فرماندارشهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۲۵

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی؛

از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج سیاست گذاری های جمعیتی استفاده شود

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی موضوع جمعیت را یک مسئله استراتژیک در همه ابعاد برشمرد و از متولیان امر خواست از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج سیاست های جمعیتی نهایت استفاده را ببرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی حسن جعفری در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان که در محل استانداری برگزار شد مسئله جمعیت را یکی از مولفه های قدرت برشمرد و بیان کرد: هر جایی که جمعیت افزایش پیدا کند قدرت منطقه ای کشور مربوطه افزایش می یابد.
وی افزود: در حوزه سیاست خارجی هم جمعیت نقش اصلی و نقش یک متغیر اثر گذار بر همه حوزه ها را می تواند داشته باشد.
جعفری ضمن اشاره به اهمیت مقوله جمعیت در حوزه امنیتی، افزود: در آموزه های دینی ما هم تاکید بر جمعیت و فرزندآوری شده و روایات متعددی در ارتباط با فرزند صالح وجود داشته و حتی به عنوان صدقه جاریه نیز از آن یاد شده است.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی اذعان کرد: در حوزه های حمایتی نیز نیاز داریم که به حوزه جمعیت علی رغم همه محدودیت های موجود پرداخته شود و مشکلات اقتصادی نباید مانع از سیاست گذاری در این حوزه باشد.
وی ادامه داد: باید به سمتی برویم که توجه ویژه ای به افزایش جمعیت شود چون یک حوزه استراتژیک محسوب می شود و این مسئله برای ایران به عنوان الگوی کشورهای اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
جعفری در این جلسه ابراز کرد: در حوزه جمعیت اثرات را نمی توان در مدت زمان کوتاه دید ولی اقدامات ما در این خصوص هر چه شامل مرور زمان بشود قابل قبول نیست. وقتی مقام معظم رهبری بیان می کنند «سیاست های ما در مورد جمعیت اشتباه بوده است» نشان می دهد باید توجه خاصی به افزایش جمعیت داشته باشیم که یکی از ابزارهای آن می تواند از نظر علمی باشد.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:  بر اساس امکانات موجود در استان و ابزارهایی که وجود دارد باید در جهت افزایش جمعیت استان تلاش شود هر چند که او اولویت را ثابت ماندن وضعیت فعلی برشمرد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۶۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان