سید محمدرضا هاشمی                                                                                                                                                                     معاون استاندار
  و فرماندارشهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۲۳

استاندار خراسان رضوی در نشست با مدیر عامل بانک صنعت و‌معدن:

امکان راه اندازی شهرک های صنعتی مشترک با افغانستان وجود دارد

استاندار خراسان رضوی با بیان این که امکان راه اندازی شهرک های صنعتی مشترک با افغانستان در این استان وجود دارد، افزود: افغانستانی ها زمینه همکاری بسیار خوبی با ما دارند و در صورت تحقق این مهم، شاهد تسهیل صادرات و واردات کالا بین دو کشور خواهیم بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در نشست مشترک با مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از فعالان اقتصادی که در تهران برگزار شد، اظهار کرد: وجود بارگاه منور رضوی و حضور سالانه میلیون ها زائر داخلی و خارجی در کلانشهر مشهد یکی از مهمترین ظرفیت های خراسان رضوی به شمار می رود.
وی افزود: به دلیل همجواری استان خراسان رضوی با افغانستان، فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به بازارهای هدف در این کشور وجود دارد و برای بهره گیری از این ظرفیت، برنامه ریزی های لازم انجام گرفته است که امیدواریم با کمک سرمایه گذاران و تمامی ارکان حاکمیت تحقق یابد. 
استاندار خراسان رضوی در ادامه سخنان خود، با تاکید بر لزوم تکریم کارآفرینان و سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی تصریح کرد: تصوری که برخی افراد از سرمایه گذاران دارند، به هیچ عنوان قابل قبول نیست؛ باید به این باور برسیم کسانی که در مسیر ایجاد اشتغال و کارآفرینی گام می بردارند،   غارتگر نیستند بلکه مجاهد اقتصادی و از عابدین هستند. 
وی تصریح کرد: می دانیم که در مسیر فعالیت مجاهدان اقتصادی مین های متعددی مانند قوانین مزاحم و تحریم ها وجود دارد اما همه ما وظیفه داریم که در مسیر توسعه و پیشرفت و رفع مشکلات اقتصادی گام برداریم.
رزم حسینی با بیان اینکه برای جلب رضایت سرمایه گذاران فرش قرمز پهن خواهیم کرد، گفت: اعتقاد داریم که کشور را باید با همکاری شرکت های توسعه گرا ساخت نه با اعتبارات و بودجه های دولتی. شرکت های نامدار و توانمند می توانند با جمع آوری سرمایه های اندک مردم، زمینه شکوفایی اقتصاد کشور را فراهم کنند.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه می توان شهرک های صنعتی مشترک با افغانستان در خراسان رضوی راه اندازی کرد، افزود: افغانستانی ها در این زمینه همکاری بسیار خوبی با ما دارند و در صورت تحقق این مهم، شاهد تسهیل صادرات و واردات کالا بین دو کشور خواهیم بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان