سید محمدرضا هاشمی                                                                                                                                                                     معاون استاندار
  و فرماندارشهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

دشمن واقعیت های انقلاب را از طریق هجمه فرهنگی نشانه رفته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: امروزه دشمن از طریق هجمه های فرهنگی، بسیاری از واقعیت های انقلاب اسلامی را نشانه رفته است تا مورد خدشه قرار دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان که در محل دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای برداشتن گام های استوار در آینده باید گذشته را شناخت و از تجربه ها درس گرفت.
وی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های حوزه نشر کتاب برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: انتظار می رود که با برنامه ریزی دقیق انجمن کتابخانه های عمومی و به کارگیری ظرفیت های موجود، در سال 98 شاهد تبیین بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب هم اشاره کرد و گفت: بنا به فرمایش معظم له در بیانیه مذکور، باید مراقب باشیم که دروغ ها به جای حقیقت واقع نشود و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار نگیرد. امروزه هجمه های دشمن بر این مسئله متمرکز شده است که واقعیت های انقلاب مورد خدشه واقع شود.
وی بیان کرد: دشمنان با هزینه های بسیار زیاد به دنبال تحقق اهداف ترسیم شده خود هستند بنابراین ضرورت دارد که در برابر هجمه فرهنگی آمادگی لازم را داشته باشیم.
جعفری با تاکید بر ضرورت به کارگیری ظرفیت فضای آی تی و دیجیتال در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: شاید تصور افکار عمومی این باشد که کتابخانه ها سالن های مطالعه برای درس خواندن هستند؛ این مسئله هم می تواند یک تهدید و هم یک فرصت به شمار آید لذا باید این مسئله آسیب شناسی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: هزینه بسیار زیادی انجام می شود تا مخازن متعددی از انواع کتاب ها ایجاد شود اما عمدتا در کتابخانه های عمومی از کتاب های کمک درسی استقبال و فضای مطالعه در این اماکن به سالن مطالعه کتاب های درسی تبدیل می شود.
وی خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی باید از نویسندگانی که در زمینه سیاست های اقتصاد مقاومتی فعالیت می کنند و آثار ارزشمندی در این زمینه دارند، حمایت کند تا زمینه ترویج بیش از پیش این سیاست ها در جامعه فراهم شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان