حیدر خوش نیت                                                                                                                                                                سرپرست معاونت استانداری
و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۵/۱۷

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی در بازدید از رسانه ها /

نقش دشمن در کنترل افکار عمومی در فضای رسانه ای کشور

معاون سیاسی ، امنیتی ، اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت : با ضعف رسانه های داخلی، دشمن کنترل افکار عمومی را در فضای رسانه ای در اختیار گرفته است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، محمد رحیم نوروزیان همزمان با سالروز  شهادت شهید صارمی و بزرگداشت روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری تسنیم شعبه استان افزود : رسانه های ما با هر رویکردی اعم از سیاسی و مستقل نتوانسته اند در مدیریت و اقناع افکار عمومی نقش خود را ایفا کنند و کنترل و مدیریت افکار عمومی در این فشار را دشمنان نظام  به دست گرفته اند.
 وی اظهار کرد : امروز نمود آن در نحوه واکنش مردم به مباحث مختلف مشهود است .
 وی با بیان اینکه هر نظامی در درون خود مسائل و مشکلاتی دارد ، افزود : به دلیل آنکه رسانه ها  حتی فراگیرترین آنها اعم از روزنامه و خبرگزاری و غیره نتوانسته اند در عرصه رسانه ای جای خود را به تناسب خواست و نیاز مخاطبان باز کنند و با عملکرد نامناسب به اعتماد مردم نیز لطمه زدند ، امروز دشمن با استفاده از ظرفیت های متعدد اطلاع رسانی و خلا موجود ما در این حوزه از کوچکترین مساله ،بزرگترین چالش در اذهان و افکار عمومی می سازد.
 معاون استاندار خراسان رضوی، ادامه داد : امروزدر حوزه رسانه ای ما ،هزاران نفر فعال هستند اما قدرت و عملکرد موثر را از آنها شاهد نیستیم.
 وی تصریح کرد : همه قبول داریم که خبرنگاری از دشوارترین مشاغل است و خبرنگاران و رسانه ها چون شعله های فروزانی هستند که آگاهی و نور را به جامعه هدیه می کنند اما با وجود ظرفیت های قابل توجه کشور امروزدشمن در فضای رسانه ای کشور جولان می دهد.
 وی عنوان کرد: بخش عمده ای از  فراخوان های تجمعات اخیر از سوی دشمنان طراحی و هدایت می شود و در این میانه نقش رسانه های ما گم شده است.
*احترام به رای و انتخاب مردم که محقق نشد
 نوروزیان در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گذشته گفت : رئیس جمهوری با رای تک تک آحاد جامعه انتخاب شد و بر اساس قانون همه حتی مخالفان و منتقدان باید به این رای و انتخاب احترام گذارند اما بعد از انتخابات و تنفید حکم ریاست جمهوری این امر محقق نشد.
 وی اظهار کرد : در واقع طی این مدت مجموعه ای از رسانه ها ، صدا و سیما در کنار مخالفان و منتقدان، بی توجه به مصالح نظام و کشور در جهت القای ناکارآمدی دولت تلاش کردند به گونه ای که این موضوع گسترده شده و به نوعی این ناکارآمدی به نظام اطلاق شد و در واقع خودمان این بحث را در ذهن مردم کاشتیم .
 وی ادامه داد : دولت دکتر روحانی طی این سالها خدمات و تلاش های گسترده ای در ارتقا شرایط و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی انجام داد به نحوی که در بررسی عملکرد دولت تدبیر وامید به نسبت 40 سال بعد از انقلاب بهترین شرایط را در شاخص های مختلف داشتیم اما منعکس نشد.
 وی با طرح این سئوال که چرا این تلاش ها انعکاس مناسبی نداشت ؟ افزود : زمانی که برجام به انجام رسید بسیاری ازهمین منتقدان دولت را به ناسزا گرفتند که این برجام هیچ عایدی برای کشور ندارد و امروز که ترامپ این تفاهم را بر هم زده همین رسانه های منتقد فریاد برآوردند که منافع برجام از دست رفت و شرکت های خارجی ایران را ترک کردند، و غیره ....
وی با بیان اینکه امروز مشکلاتی وجود دارد و اشکالاتی در عملکرد دولت هست ، افزود : با همه اینها وضعیت اقتصادی کشور و مردم از 6 سال قبل بدتر نیست اما جو روانی سنگین و فضای منفی ایجاد شده موجب بروز نارضایتی در مردم شده است در حالی که آن زمان بسیاری سعی در مثبت جلوه دادن شرایط و مسائل و مشکلات داشتند.
نوروزیان با بیان اینکه با چند صدای و عدم هماهنگی و همراهی در حوزه های مختلف نمی توان کاری جدی و موثری انجام داد ، اظهار کرد : در شرایطی که رهبر معظم انقلاب بر همراهی همه قوا و بخشها با دولت تاکید دارند باز هم این هماهنگی ها خیلی پررنگ نیست .
 وی تصریح کرد :باید در این شرایط همه دعواها و رقابت های سیاسی و جناحی کنار گذاشته شده و منافع و مصالح ملت و نظام در نظر گرفته شود و همه بخش ها و قوا و نهادها در راستای بهبود امور و کمک به رفع مشکلات مردم و کشور اقدام کنند .
 وی با بیان اینکه نمی توانیم با دست خود امید مردم را از بین ببریم ، اظهار کرد : امروز همه مسائل مردم معیشت و اقتصاد نیست و نباید با نگاهی افراطی آن را بیش از اندازه بزرگ کرد و دامن زد حال آنکه  بخش عمده این مطالبات و خواست ها در خارج از دولت ومربوط به سایر نهادها و قواست که باید مورد توجه قرار گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان