حیدر خوش نیت                                                                                                                                                                سرپرست معاونت استانداری
و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۵/۱۷

استاندار خراسان رضوی در بازدید از دو رسانه /

اطلاع رسانی حرفه ای و بی طرفانه ضرورت امروز جامعه است

استاندار خراسان رضوی گفت : اطلاع رسانی حرفه ای ، شفاف ،بی طرفانه ،به موقع و به دور از حب و بعض های سیاسی ، جناحی نیاز و ضرورت امروز جامعه است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، علی رضا رشیدیان همزمان با سالروز شهادت شهید صارمی و بزرگداشت روز خبرنگار با حضور در دو رسانه شامل خبرگزاری ایسنا و پایگاه خبری اخبار مشهد و خبر فوری افزود : امروز نیاز به دانستن ، آگاهی و داشتن اطلاعات واخبار برای همه تبدیل به یک ضرورت شده است .
وی گفت : امروز فضای مجازی در عرصه اطلاع رسانی نقش گسترده ای یافته و هر چه رسانه های ما در این عرصه حضوری پررنگ تر داشته باشند می توانند فضای اطلاع رسانی را نیز در اختیار بگیرند.
 وی تصریح کرد : باید به جای آنکه در این هجمه فرهنگی دشمن مرجع خبری مردم ،گروه های غیر باشد، باید از ظرفیت رسانه های داخلی و سامانه های خبری داخلی بهره برد  وبه گونه ای در این عرصه قدرتمند وارد شوند که بتوانند فضای رسانه ای را در اختیار گیرند.
وی عنوان کرد : باید اطلاع رسانی را یک رسالت مقدس و حرفه ای دیده و تلاش شود پایگاه های اطلاع رسانی داخلی جای خود را باز کنند و ضرورت این امر صراحت ، صداقت ، سرعت عمل ، رعایت اصول و اخلاق حرفه ای از سوی رسانه های داخلی است .
رشیدیان در ادامه افزود : در این فعالیت اجتماعی باید با تمرکز بر ابعاد مختلف اطلاع رسانی و ابزارهای متنوع در این حوزه از همه ظرفیت ها برای انعکاس اخبار و عملکردها و انتقال ظرفیت ها و مسائل بین مردم و مسئولان بهره برد و دیگر اکتفا به سبک های سنتی اطلاع رسانی پاسخگوی نیاز امروز نیست و جای آن به مرور در بین مردم کمرنگ می شود.
وی ادامه داد : یکی از بزرگترین اشکالاتی که امروز به دولت وارد است ، ضعف در ایجاد ارتباط ،تعامل و گزارش دهی به مردم است و در این شرایط بسیاری از رسانه های می توانند به کمک آمده و نقش یک کانال ارتباطی دو سویه برای  انتقال خواسته ها و مطالبات مردمی از یک سو انعکاس عملکردها و تلاش های مسئولان و مدیران به مردم را ایفا نمایند.
 استاندار با بیان اینکه این کانال ارتباطی بین مردم و مسئولان می تواند حلال بسیاری از تنش ها و گره ها باشد ، اظهار کرد : رسانه می تواند خواسته ها و مطالبات مردم را تجمیع کرده و از مسئولان توضیح بخواهد و به خوبی می تواند این کانال دوسویه بین مردم دولت و مسئولان را تدبیر و مدیریت کند.
 وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه 40 امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، افزود : امروز یکی از ضعف ها آن است که نتوانسته ایم دستاوردها و خدمات نظام جمهوری اسلامی را به خوبی برای جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان تبیین کنیم.
وی اظهار کرد : این شرایط موجب ایجاد گسست نسلی می شود که می تواند خود به خلا تاریخی منجر شود و نقش رسانه در این حوزه بسیار مهم است.
استاندار خراسان رضوی افزود : در حال حاضر رسانه هایی چون اخبار مشهد و خبر فوری که در فضای الکترونیک و مجازی مرسوم و متداول شده می تواند مخاطبان گسترده ای بیابد و باید از این شیوه و رسانه ها حمایت شد تا نه تنها در عرصه های داخلی بلکه بین المللی جایی برای خود باز کنند.
 رشیدیان گفت : رسانه های مشهد نه تنها برای مشهدی ها بلکه نقطه کانونی برای بسیار کسانی است که دل در گروه محبت اهل بیت (ع)  دارند و می تواند مخاطبانی بسیار فراتر از این داشته باشد زیرا هر آنچه در حوزه های علمی و فرهنگی و اجتماعی این استان می گذرد برای همه کسانی که به این شهر نگاهی ویژه دارند ، می تواند مهم باشد و اطلاع رسانی آن هم اهمیت می یابد.
 وی اافزود : از این رو باید در گام های بعدی به نوعی به این عرصه مخاطبان جدید توجه کرد مخاطبانی که از کشورهای مختلفی به این شهرتوجهی ویژه دارند و با برقراری ارتباط با آنان مطالب و نیازهای آنان را نیز اطلاع رسانی نمود.
وی بر تقویت نقش رسانه ها در برقراری ارتباط و انسجام بین بخش های مختلف و انعکاس مطالب بین مردم و دولت و همراهی بیشتر و توجه گسترده تر با منافع و مصالح کشور و مردم تاکید کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان