حیدر خوش نیت                                                                                                                                                                سرپرست معاونت استانداری
و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۵/۱۷

معاون امور اقتصادی استاندار:

خراسان رضوی مجری طرح تولید خودرو هیبریدی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار در کشور با توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو هیبریدی توسط شرکتی جدید در این استان آغاز می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، قربان میرزایی سه شنبه شب در بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حامی اجرای این طرح خواهد بود و طرح توجیه اقتصادی آن مهیا شده و یک شرکت مستقل ساخت آن را آغاز خواهد کرد.
وی بیان کرد: امکان مشارکت شرکت ایران خودرو خراسان در تولید خودروهای هیبریدی در این منطقه وجود دارد اما این همکاری هنوز قطعی نیست.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: سهم این استان از تولید قطعات خودرو در کشور 18 درصد است و اکثر قطعات مورد نیاز خودروسازان استان توسط قطعه سازان همین منطقه تولید می شود لذا به نظر می رسد در دوران تحریم، واحدهای خودروساز آسیبی نبینند.
میرزایی اظهار داشت: قطعه سازان می توانند حامی اجرای طرح تولید خودروهای هیبریدی در خراسان رضوی باشند و از این منظر نیاز استان به خارج از کشور را به حداقل برسانند.
شهردار مشهد نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه به خبرنگاران گفت: در صحبتی که با مسئولان ایران خودرو خراسان داشتم، تولیدات این شرکت همچنان ادامه خواهد داشت زیرا مشکلی در تامین قطعات ندارند و قطعه به حد نیاز وجود دارد.
قاسم تقی زاده خامسی اظهار داشت: شرکت ایران خودرو خراسان در اشتغالزایی برای مردم این استان نقش مهمی ایفا کرده و با یک برنامه ریزی منسجم در سالهای آتی نیز می تواند به موفقیت های خود ادامه دهد.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: در این شرایط شاید تامین برخی قطعات خودرو از خارج کشور دشوار باشد اما فضای مناسبی برای خودروسازان ایجاد شده تا قطعات مورد نیاز خود را از داخل تامین کنند.
علی رسولیان اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد فرصت خوبی است تا تعامل بهتری بین خودروسازان و قطعه سازان به وجود آمده و تهدیدی که از باب آغاز دوباره تحریم ها وجود دارد را به فرصت تبدیل کرد و قطعه سازان را در فروش قطعات خود تقویت نمود.
وی بیان کرد: وقتی شرکت های خودروساز آمادگی لازم را پیدا کردند که برندهای خارجی را در داخل کشور تولید کنند، فضای بهتری برای کار قطعه سازان و خودروسازان ایجاد می شود و باید از این فرصت استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: از امروز که سامانه مربوط به بانک مرکزی برای تخصیص ارز به واحدهای تولیدی گشایش یافته است دیگر هیچ مشکلی در تامین ارز قطعه سازان وجود ندارد و فقط قدری قیمت قطعات تغییر می کند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: اخیرا بخش خصوصی استان در حوزه قطعه سازی تولید رینگ را برعهده گرفته که نشان می دهد شرایط قطعه سازان مطلوب است.
هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته با حضور 130 شرکت داخلی و نمایندگی شرکت های خارجی تا 19 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد دایر خواهد بود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان