سید محمدرضا هاشمی                                                                                                                                                                     معاون استاندار
  و فرماندارشهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۲/۲۲

نهمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد برگزار گردید

در تاریخ 22/12/97 نهمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد با سرود جمهوری اسلامی ایران و صلوات خاصه در ساعت 15:30 آغاز گردید.
خانم شریعت زاده معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مشهد مقدس ضمن بیان اوصاف ماه رجب و تبریک ایام رجبیه و ولادت با سعادت امام علی (ع) افزود سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی طبق فرمان حضرت امام خمینی (ره) و سالروز مقام شهید گرامی می داریم
سخنران اول جلسه حجت الاسلام و المسلیمن حاج اقای ملکی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه 2 مشهد بودند که فرازهایی از وصیت نامه شهیدان محمد محترم و حسین محترم ضمن گرامی داشت مقام شهدا و تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی قرائت نمودند. در قسمتی از این وصیت نامه آمده است : "ای امت شهید پرور ادامه دهنده راه خون شهیدان باشید و به لبیک حسین زمانتان پاسخ دهید"
حاج اقای ملکی جهت غبار روبی قبور مطهر شهدا و تجدید پیمان روسا و مسئولین ادارات شهرستان با شهدا و خانواده های معظم شهدا از مدیران ، روسا و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان مشهد برای درج در برنامه کاری خود و اهمیت به این مورد خواستار شدند. همچنین افزودند مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا فردا پنجشنبه 23/12/97 ساعت 14:00 در محل بهشت رضا (ع) برگزار می شود و از اعضای شورای اداری دعوت نمودند که در این مراسم معنوی و فرهنگی شرکت نمایند
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج اقای معصومی مدیر کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی ضمن تبیین مسیر شهادت و رسیدن به درجه رفیع شهادت در سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی بیان داشتند : "راز شهادت این است که شهدا جز به خدا فکر نمیکردند و تمامی جوانب زندگی آنان متوجه خداوند متعال بوده است"
آقای دکتر احتشام فر مشاور اجرایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جانشین و دبیر کمیته بهداشت ، سلامت و محیط زیست ستاد خدمات سفر استان با اعلام آمادگی کامل و حضور صددرصدی عوامل در حدود 8000 نفر در ایام نوروز بیان داشتند در سال گذشته حدود 2200 جراحی ، 350 مورد زایمان مسافران بوده که در بولتن ستاد خدمات سفر سال قبل درج گردیده است و برای امسال 36 بیمارستان و کلیه اورژانس ها و بیمارستان های دولتی صد در صد فعال هستند که در حدود 6500 تخت بیمارستانی در مشهد پیش بینی گردیده است. 52 پایگاه شهری و 17 پایگاه اورژانس جاده ای در شهرستان مشهد، 88 آمبولانس در شهر مشهد، 53 مرکز دیالیز با 693 تخت در شهرستان مشهد و 479 تخت دیالیز در شهر مشهد ، 81 مرکز درمانی شبانه روزی در شهر مشهد، 34 مرکز تصویر برداری، 10 مرکز دندانپزشکی که 2 مرکز شبانه روزی در شهر مشهد که همگی اطلاعات همراه با ادرس مراکز و شماره تماس آنها بر روی پوستر طراحی شده و در محل های پرتردد شهر از جمله پایانه های مسافربری ، هتل ها و معابر مرکز شهر نصب خواهد شد.
آقای دکتر احتشام فر ضمن بیان گزارش ستاد خدمات سفر توصیه هایی در خصوص حوادث احتمالی برای مسافرین از جمله گزیدگی، خونریزی و یا ازدواج و آزمایشهای لازم  کلیه مراکز آماده ارائه خدمت هستند. همچنین 380 نفر بازرسین در قالب تیمهای ستاد خدمات سفر دانشگاه علوم پزشکی همراه با پشتیبانی نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی و مقام محترم قضایی از مراکز توزیع غذا، رستورانها و آشپزخانه ها و ... در سطح شهر بازدید بعمل آورده و شهروندان در صورت بروز مشکل با شماره 190 بازرسی تماس حاصل نمایند. در حوزه دارو از دو ماه قبل پیش بینی لازم بعمل آمده و علیرغم کاهش بودجه در خصوص تامین دارو بازهم دپوی لازم بعمل آمده و داروخانه 22 بهمن بصورت شبانه روزی اماده ارائه خدمت می باشد.
آقای دکتر احتشام فر در مورد حوادث چهارشنبه سوری تذکر جدی داده و از اعضای محترم شورای اداری تقاضا نمودند که با تذکر مدیریت لازم انرژی جوانان را به سمت و سوی مناسب هدایت کرده تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم و ضمنا تعزیرات حکومتی 4 تیم نظارتی در ترمینال پایانه مسافری، فرودگاه، طبرسی و بصورت سیار آماده نظارت و رسیدگی به موارد تخلف در سطح شهر مشهد می باشند
آقای بیدخوری سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ، رئیس کمیته اسکان و رفاه و جانشین دبیر ستاد خدمات سفر استان سخنران بعدی ضمن تبریک سال نو و ایام رجبیه و گرامیداشت 22 اسفند و مقام شهدا در خصوص اسکان مسافران افزودند برنامه نظارتی با هماهنگی بین دستگاه های نظارتی تهیه شده و بصورت تخصصی مکانهای اقامتی مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.
آقای بیدخوری خبر شروع به کار کمیته ایستگاه کیلومتر 30 که در 30 کیلومتر مانده به مراکز گردشگری در کشور ایستگاهی برای استراحت رانندگان و مسافران جهت کاهش تصادفات در نظر گرفته شده است. اقای بیدخوری بیان کرد برنامه های شاد و مفرحی برای ایام نوروزی تدارک دیده شده است .
آقای بیدخوری گفت: در خصوص نظارت رستوران ها سرویسهای بهداشتی بین راهی برنامه های تدوین شده همچنین طرح کمپین نه تصادفات، نظارت بر فروش بلیطهای نوروزی ، طرح به رفت در خصوص رفتارهای ترافیکی، خدمات تلفن ملی زائر به شماره 2130 ، طراحی المانهای شهری ، همایش میزبانی ، برنامه های مفصل رادیو زیارت و برنامه های فرهنگی کمیته فرهنگی ستاد خدمات سفر، کاشت 6 میلیون بوته گل در سطح شهر مشهد و اقامتهای رسمی و غیر رسمی با حدود 408000 تخت پیش بینی شده است منتظر مسافران نوروزی می باشند.
آقای مهندس غفوری مقدم معاون سازمان صنعت معدن و تجارت استان خراسان رضوی و دبیر کمیته تنظیم بازار استان سخنران بعدی جلسه بودند و در ادامه درمورد تغییرات قیمت کالاها در شرایط کنونی مطالبی را اضافه نمودند تمام توان نظارتی اتاق اصناف و سازمان صمت بکار گرفته شده است . در هیچ کدام از کالاهای اساسی با کمبود مواجه نیستیم و از ابتدای بهمن ماه نسبت به ذخیره سازی و برنامه ریزی عرضه کالاهای اساسی اقدام شده است. از دو هفته قبل 17000 تن شکر تنظیم بازار، 3000 تن برنج تنظیم بازار، 200 تن گوشت تنظیم بازار جذب شده و تعاونی های کارمندی نسبت به دریافت سهمیه اقدام کرده اند. میوه تنظیم بازار و 400 تن گوشت تنظیم بازار از شنبه به بعد توزیع خواهد شد. در خصوص لاستیک خودرو های سنگین 43000 حلقه لاستیک در استان توزیع شده است. در حوزه تامین مشکلی وجود ندارد ولی در حوزه قیمت مشکل وجود دارد
آقای خوش نیت سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس در ادامه جلسه بیان داشتند در رویکرد جدید تشکیل جلسه شورای اداری از اعضای محترم مطالب مورد نظرشان را مطالبه می کنیم که تاکنون یک دستگاه پاسخ داده است.روز گرامیداشت شهدا جهت یاداوری می باشد ولی هر لحظه لحظه ما ، ارامش، امنیت و انسجام ما مدیون خون شهدا است .
علیرغم همایشهای و مراسمات طی سال که به شهدا اشاره می کنیم باید در مراسمات گرامیداشت مقام شهدا، غبار روبی گلزار شهدا و سرکشی از خانواده های معظم شهدا شخصا شرکت کنیم ، علاوه بر اقدام شکلی باید اقدام محتوایی نیز انجام دهیم، هر کدام از مسئولان در قبال خون شهدا نیز مسئول هستند. هر مدیر باید با طرح و برنامه در خدمت مردم باشند و امروز رسالت ما این است که در کنار مردم ، همراه مردم و با مردم باشیم و در شرایط  کنونی مردم را درک کنیم و اگر بتوانیم صادقانه خدمت کنیم راه شهدا را ادامه داده ایم.
ایشان ادامه دادند: "در ایام پر خیر و برکت رجبیه که ماه خدا است و دلهای همه به خداوند نزدیک تر می شود التماس دعا می کنیم. با توجه به حجم انبوه حضور زائران گرامی طبق تبلیغات و وجود امکانات شهرستان مشهد پیش بینی می شود نسبت به سال گذشته سفر های نوروزی با 30 درصد افزایش بیش از 10 میلیون نفر زائر به مشهد مقدس تخمین زده می شود. همچنین همه روسای محترم دستگاه هایی که مستقیما در ستاد خدمات سفر درگیر می باشند مرخصی های آنها لغو و باید شخصا در شهرستان حضور داشته باشند، لیست های کشیک از دستگاه ها اخذ شده و برای کنترل آن نیز تماس حاصل خواهد شد. اتاق بحران در روزهای خاص فعال خواهد بود."
آقای خوش نیت بیان داشتند: " چهارشنبه سوری آینده با توجه به شب عید، شب میلاد حضرت علی (ع) و مراسمات اعتکاف و جشن هایی که همراه با برنامه شاد و مفرح برگزار خواهد شد تبدیل به چهارشنبه سوزی نخواهد گردید. تمامی مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان باید فضاهای اسکان اضطراری اداره خود را اعلام نمایند".
سال 97 علیرغم تمامی مشکلات و طرح های دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی به سلامت به پایان رسیده و مردم گرانقدر در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که پای انقلاب هستند و کاستی ها و کمبود ها را ملاک عمل قرار نمی دهند و پشتوانه این مملکت هستند. در پایان سال 98 انتخابات مجلس شورای اسلامی را خواهیم داشت که همه مسئولان باید مد نظر داشته باشند که از طرفداری و جانب داری از جناح های مختلف پرهیز نمایند. هدف اصلی دشمن ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت است و ممکن است امروزه چالشهایی را داشته باشیم اما این موضوع نباید میان مسئولان و مردم شکاف ایجاد کند که قطعا دشمن از همین شکلاف نفوذ خواهد کرد و راه چاره ارتباط با مردم است و  همه باید دقت کنیم که بعنوان مسئول در هر جایگاهی که هستیم به ارتباط موثر با مردم توجه بیشتری نموده و برنامه ریزی جهت ملاقات و دیدار با مردم و حفظ سرمایه های اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهیم.
سرپرست فرمانداری مشهد به مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان توصیه کرد که از ظرفیت رسانه ها فضای مجازی برای اطلاع رسانی فعالیتهای خود استفاده نموده و کارهای بسیار خوبی که در حال انجام است را به سمع و نظر مردم برسانند.
آقای خوش نیت در پایان جلسه بیان داشت : "از همین تریبون به مخالفان و منتقدان دولت می گویم که انصاف داشته باشند تا در انتقادهایمان آب به آسیاب دشمن نکنیم و کسانی که منتقد هستند مراقب باشند ناسزاگویی هایشان به دولت خوراک رسانه های بیگانه خواهد شد، انتقاد باید باشد ولی انتقاد سازنده و در هر جایی که هستیم وظیفه داریم در راستای انسجام ملی گام برداریم". ایشان آمادگی خود را برای ارتباط رودررو با مردم و منتقدان و دریافت نقطه نظرات و پاسخ به سوالهای آنها اعلام نمودند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری مشهد
تعداد بازدیدها : ۳۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان