حیدر خوش نیت                                                                                                                                                                سرپرست معاونت استانداری
و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۱/۰۹

هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد برگزار گردید

      هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد در مورخ 97/11/09 در محل سالن کنفرانس دکتر محمد امین میرفندرسکی موزه بزرگ خراسان با حضور اعضای شورای اداری، آقای فیضی و خانم رمارم از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزار گردید.
 در ابتدای جلسه وصیت نامه شهید یوسفی نژاد توسط آقای صمدی رئیس بنیاد شهید منطقه یک شهرستان مشهد قرائت گردید.
      در ادامه جناب سرهنگ جهانشیری رئیس پلیس فتا در خصوص بحث تهدیدها و فرصت های فضای مجازی، سرعت اطلاعات و جابجایی ارزان آن و تصویب سند های راهبرد پدافند سایبری کشور (پدافند غیر عامل) و ... سخنرانی نمودند.
      سرهنگ جهانشیری افزود تا پایان سال 2019 4 میلیارد نفر در جهان در فضای مجازی فعالیت داشته و ضریب نفوذ اینترنت در کشور خیلی رشد کرده است. مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی توصیه نمودند : "به همان اندازه که می توانید امنیت را ایجاد کنید باید توسعه ایجاد شود"
      رئیس پلیس فتا خطاب به مدیران شهرستان بیان کرد: "خیلی از نرم افزار ها تایید شده نیستند. لذا باید گوشی سازمانی و شخصی را از هم جدا کنید. همه اپلیکیشن ها جهت نصب از شما تاییدیه دسترسی به تمامی اطلاعات گوشی را اخذ می کند و طبق پروتکل های طراحی شده گوشی ان اطلاعات به شرکت سازنده از طریق اینترنت ارسال می گردد که این ترکیب این وضعیت با استفاده از شبکه های اجتماعی در ارسال مکاتبات و اطلاعات سازمانی خطر ساز و مشکل آفرین خواهد بود.
      در ادامه جلسه شورای اداری آقای سروری سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی طرح کارورزی و طرح کاج را به اعضای شورای اداری ارائه داده و از زوایای مختلف توضیحات کافی در خصوص نحوه و چگونگی بهره برداری از این طرح و منافع و مزایای ویژه این طرح جهت کارفرمایان، معافیت های بیمه ای، اشتغال زایی و دریافت اعتبارات از طریق دولت و صندوق کارآفرینی امید که لحاظ گردیده موارد کاملی را ارائه دادند.
      همچنین اقای سروری به طرح استاد شاگردی یا همان طرح مهارت اموزی در محیط واقعی کار و شرایط به کارگیری آن توضیحاتی را بیان داشتند.
      در این بخش از جلسه هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد کلیپ معرفی موزه بزرگ خراسان جهت ارائه به اعضای شورای اداری پخش گردید که نحوه ساخت، طراحی، ابعاد و فضاهای خاص و منحصر به فرد این سازه و اعتبار هزینه شده برای این اثر فاخر ملی که اولین موزه کاملا استاندارد پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران می باشد را به حضار معرفی کرد..
      در ادامه خانم شریعت زاده معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری انتصابات اخیر شهرستان را بیان داشتند و افزودند : از زحمات آقای خدمتگزار سرپرست سابق معاونت امنیتی انتظامی تشکر نموده و به آقای محمد رضا دانشورنیا معاون امنیتی انتظامی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد انتصابشان را تبریک عرض می نماییم و از زحمات آقای شریفی رئیس سابق شرکت پخش فراورده های نفتی مشهد تشکر نموده و به آقای علیپور رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی مشهد انتصابشان را تبریک عرض می نماییم.
      در پایان آقای خوش نیت سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد ضمن تسلیت بمناسبت ایام شهادت حضرت زهرا و تبریک فرارسیدن دهه فجر و فرصت ارزشمند بازخوانی دستاوردهای انقلاب اسلامی در خصوص ایجاد دوگانه مسئولین و مردم افزودند ایجاد فضای دوگانه مسئولین و مردم به جامعه آسیب می زند به حق مدیران جفا می شود. مدیران، مسئولین و مردم بدنه و پیکر یک مملکت هستند و بعضی برای افزایش مخاطبین خود دست به این کارها می زنند.
      آقای خوش نیت در ادامه افزود: " جشن پیروزی انقلاب باید جشن همدلی ، انسجام و یکپارچگی برای ملت ایران باشد تا از این شرایط سخت به سلامت عبور کنیم. مسئولان باید جشن دهه فجر 97 را بعنوان یک پروژه انسجام بخشی و ایجاد امید و آرامش به مردم قلمداد کرده که از هر جهت حائز اهمیت می باشد. همه دستگاه های اجرایی برای برجسته نمودن دستاوردهای انقلاب اسلامی می توانند از اینفوگرافی جهت مقایسه شرایط قبل از انقلاب و حال حاضر استفاده کنند. مهمترین شاخص آن امید به زندگی می باشد که قبل از انقلاب 55 سال و هم اکنون 78 سال امید به زندگی در بانوان می باشد. البته بعضی از دستگاه ها اطلاعات مقایسه ای را فراهم ننموده اند و باید در این راستا تلاش نمایند."
      آقای خوش نیت ضمن تقدیر از جناب سرهنگ جهانشیری و آقای سروری بیان داشت: "ما باید فضای مجازی را هضم، مدیریت و کنترل کنیم و مدیران از این ظرفیت نهایت استفاده را برده و ضمنا مراقب نیز باشند. در حوزه اشتغال همه دستگاه ها با پیمانکاران در ارتباط می باشند و لذا می توانند در اشتغال و استفاده از طرح مهارت آموزی و کارورزی نقش آفرین باشند."
      سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد گفت: مراسم دهه فجر در روز جمعه در ساعت ورود امام، مراسم نمادین با حضور 1357 دانش آموز با حضور استاندار معزز برگزار خواهد شد که مقتضی است مدیران و مسئولان حضور داشته و پس از آن در مراسم نماز جمعه نیز شرکت کنیم. در روز جمعه هفته قبل مراسم راهپیمایی خانوادگی برگزار گردید که متاسفانه تعداد بسیار کمی از مدیران و مسئولان در مراسم حضور یافتند.
      ایشان در مورد هوای پاک بیان داشتند : هوای پاک یافتنی نیست و بلکه ساختنی می باشد و همه مردم و مسئولین باعث بوجود آمدن هوای پاک خواهند بود. در مورد مصرف آب با توجه به خشکسالی و شرایط آبی حال حاضر مقتضی است که همگی در هر مکان و زمانی که هستیم نسبت به مدیریت مصرف آب دقت نظر داشته و برای این منظور باید اطلاع رسانی گسترده ای انجام دهیم.
      با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و حضور زائران جهت مدیریت راهها و برنامه ریزی جهت کنترل ترافیک در سطح شهر هماهنگی و پیش بینی لازم صورت پذیرد تا نوروز با ترافیک روان داشته باشیم. برای اقلام ضروری شب عید باززسی گسترده جهت تنظیم بازار با استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها کمک گرفته و انشاالله بتوان یک بازرسی همه جانبه و مردمی در بازار شب عید انجام گیرد.
      آقای خوش نیت ضمن تذکر نسبت به موضوع نارضایتی های اجتماعی در شرایطی نیستیم که آزمون و خطا انجام داده در خصوص نگاه توسعه گرای جناب آقای رزم حسینی استاندار خراسان رضوی که فرصت خوبی برای مشهد و استان خراسان رضوی را رقم زده افزودند : "ایشان مثلث توسعه را به این بصورت تشریح نمودند که سرمایه گذاران و کارآفرینان در قاعده و یک ضلع آن کلیه کارگزاران نظام و ضلع دیگر نمایندگان مجلس با نظارت عالیه ائمه جمعه تشکیل می گردد که اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و توانمند سازی و کارآفرینی مردم منطقه را در پی خواهد داشت."
      در ادامه در خصوص اعتبارات تملک دارایی و اسناد خزانه اسلامی مربتط با آن ، احتمال بارشها و آبگرفتگی معابر و مسیرها و ارائه گزارش اعضای مدیریت بحران ، ارزشیابی مدیران و ارائه فرمهای تکمیل شده در مهلت باقیمانده ، فعال سازی میز خدمت الکترونیک در کلیه دستگاه های اجرایی پیرو چابک سازی دولت و فراهم نمودن زیرساختهای آن ، استفاده از قانون 79 بدل از حبس ، صیانت از حقوق شهروندی ، حضور پرشور در نماز جماعت در ادارات ، برگزاری جشن های دهه فجر در مناطق محروم و حاشیه نشین شهرها طبق دستور وزیر محترم کشور موارد مبسوطی را بیان داشتند.
      در پایان جلسه آقای خوش نیت سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد ضمن تاکید بر توجه و خدمت رسانی بیشتر به حاشیه شهر افزودند : "600 میلیارد تومان اعتبارات 225 پروژه قابل افتتاح که 83 میلیارد تومان کلنگ زنی و 517 میلیارد تومان افتتاح طرح هایی تکمیل شده در دهه مبارک فجر می باشد و بیش از 30 درصد از جهت عدد 85 پروژه با اعتبار 125 میلیارد تومان در حاشیه شهر با اعتبارات دولت در دهه فجر افتتاح خواهد شد که دولت در این خصوص گام بسیار خوبی برداشته و کم لطفی است اگر بگوییم دولت هیچ کاری نکرده است. علاوه بر آن طی سه سال گذشته از ابتدای دولت تدبیر و امید مبلغ 1087.1 میلیارد تومان در حاشیه شهر مشهد در هشت پهنه و 66 محله توسط دستگاه های اجرایی هزینه و اجرا گردیده است از قبیل ابفای شهری ، ابفای روستایی ، اموزش و پرورش ، بنیاد مسکن ، نوسازی مدارس ، دانشگاه علوم پزشکی ، مخابرات ، شهرداری ، بهزیستی ، کمیته امداد امام خمینی ، اداره پست ، ورزش و جوانان ، کتابخانه های عمومی ، اداره گاز ، جهاد کشاورزی  ، سپاه و بسیج و سایر دستگاه ها انجام گرفته که ریز پروژه های آنها همگی موجود میباشد هر چند که این مبالغ با توجه به گستردگی و حجم مشکلات و محرومیت ها کم است و باز هم باید تلاش کنیم و این دغدغه همگی مسئولین و مدیران دولت می باشد و در پایان افزودند از همه مسئولین می خواهم که در ایجاد زمینه امید و آرامش برای مردم بخصوص در حاشیه شهر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنید."
      در پایان جلسه شورای اداری سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان به همراه معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و مسئولین موزه بزرگ خراسان و تنی چند از مسئولین شهرستانی از تندیس سر هخامنشی که با تلاش وزارت امور خارجه با پیگیری و رای دادگاه از منهتن آمریکا بعد از 80 سال این اثر فاخر ملی به وطن مسترد گردیده و دیگر اثار فاخر موجود در موزه بازدید به عمل آوردند. 


منبع : زیرپرتال فرمانداری مشهد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان