حیدر خوش نیت                                                                                                                                                                سرپرست معاونت استانداری
و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس
 
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۳/۳۰

سومین جلسه شورای اداری با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد برگزار شد.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد:

دشمنان امید ملت ایران را نشانه گرفته اند

سرپرست فرمانداری مشهد با بیان اینکه دشمن امید مردم را نشانه گرفته، گفت: امید با عمل بوجود می آید در نتیجه راه ارتقاء سطح اعتماد مردم، کار میدانی از سوی مدیران و مسئولان است تا مردم بدانند که همراه با آنان سختی را درک می کنیم.
به گزارش روابط عمومی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد ، حیدر خوش نیت، امروز در سومین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد در سال 1397 که امروز در محل فرمانداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مدیران اجرایی در پاسخگویی به مردم نباید تنها به سامانه های اداری بسنده کنند، بلکه لازم است از پشت میز خود بلند شده و با حضور در جمع مردم، از مسائل آنان آگاه شوند.
وی افزود: ما در شرایطی قرار داریم که کار کردن بسیار سخت تر شده و در این وضعیت، عنصر مدیریت و خلاقیت لازم است. ما انتظار داریم مدیران این شرایط را درک کنند و با این شرایط آماده خدمت رسانی به مردم باشند.
سرپرست فرمانداری مشهد با بیان اینکه دشمن ما جنگ خود را از پنتاگون به خزانه داری طراحی کرده عنوان کرد: دشمن به دنبال روش های غیرمعمولی است تا بتواند به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند که به تبع این رفتار دشمن، مشکلاتی برای ما ایجاد خواهد شد. دشمن به دلیل دریافت اطلاعات غلط دچار خطای محاسباتی شده است.
وی افزود: رفتار مردم در راهپیمایی روز قدس نشان داد که مردم در نظام جمهوری اسلامی پای آرمان های نظام هستند. در 40 سال بعد از پیروزی انقلاب روزهای بسیار سختی را طی کردیم. سال 1360 در فاصله بسیار کوتاه رئیس قوه قضاییه، نمایندگان مجلس، دولت و هیات دولت را به شهادت رساندند و همه تصور می کردند که کار تمام است اما از این غافل بودند که این انقلاب بر پایه خواست و اراده ملی نه اراده شخص بوده و مردم پای خواست خود هستند.
خوش نیت ادامه داد: این خطای محاسباتی مشکلاتی را برای ما ایجاد می کند که نیاز است با درایت و دقت بیشتری تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه جامعه به امید نیاز دارد و مردم باید خدمت رسانی صحیح را لمس کنند، افزود: دشمن می خواهد مشکلات اقتصادی مردم را به نارضایی های اجتماعی تبدیل کند و ناآرامی های دیماه 96 را تکرار کند.
خوش نیت همچنین با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد فاصله میان نظام و حاکمیت و مردم است، گفت که امید با عمل بوجود می آید در نتیجه راه تقویت اعتماد ،کار میدانی است تا مردم بدانند که ما نیز از جنس آن ها هستیم و سختی هایشان را درک می کنیم.
وی وظیفه اصلی مدیران را ارتقاء سرمایه اجتماعی برای نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: مدیران مشکلات و بحران های دستگاه خود را پیش بینی و برای مقابله با آن ها طرح داشته باشند.سرپرست فرمانداری مشهد منابع تخصیص یافته برای ایجاد اشتغال را سیال دانست و گفت: اگر شهرستانی در مدت تعیین شده نتواند سهمیه اش را جذب کند این اعتبارات به دیگر شهرستانها خواهد رسید.
ما مدیون خون شهدا هستیم؛ دستاوردهای انقلاب را شهدا به ما به امانت دادند و باید امانت داران درستی باشیم.
سرپرست فرمانداری مشهد با بیان اینکه مسائل را دغدغه مند رصد کنید، عنوان کرد: امروز وظیفه اصلی ما مدیران ارتقای سرمایه اجتماعی برای نظام جمهوری اسلامی است که در ذیل این ارتقا، امید و نشاط ایجاد می شود. مدیران شخصا فرایند خدمت رسانی را بررسی کنند و از پشت میزهای خود بلند شوند؛ مدیران باید وقت بگذارند. ما امروز شرایطی داریم که احتیاج به کار مضاعف و امید دارد. امید تنها با شعار محقق نمی شود.
وی با اشاره به اینکه دشمن می خواهد که فاصله و بی اعتمادی بین مردم و حاکمیت ایجاد کند، تصریح کرد: ما باید این اعتماد را حفظ کنیم. راه بازگرداندن اعتماد ایجاد امید است و برای ایجاد امید باید کار میدانی دیده شود و مردم لمس کنند. اگر مردم کار ما را لمس کنند، امیدوار می شوند و می دانند که ما در کنار آن ها هستیم و سختی ها را تحمل می کنیم و از جنس آن ها هستیم. مدیران نظام جمهوری از جنس مردم هستند. میزها، جلسات و صندلی ها نباید بین ما و مردم فاصله ایجاد کند.
خوش نیت گفت: کار کردن در شهر مشهد کاملا متفاوت بوده و قابل مقایسه با سایر شهرها نیست. ما سالانه نزدیک به 30 میلیون زائر داریم که باید خدمات زیادی به آن ها ارائه شود اما در سطح بودجه ملی این خدمات دیده نمی شود. امروز دشمن میخواهد مشکلات اقتصادی را به نارضایتی اجتماعی تبدیل کند تا موج ایجاد کند. به همین دلیل مشکلات و اتفاقات دستگاه خود را پیش بینی کنید و از اکنون برای مقابله با بحران احتمالی طرح داشته باشید.
سرپرست فرمانداری مشهد با اشاره به نزدیک شدن به هفته دولت تصریح کرد: ما وظیفه داریم اقدامات دولت را نه به عنوان دولت تدبیر و امید بلکه به عنوان اقداماتی که نظام انجام داده، ببینیم. در زمینه فقر دولت اقدامات بسیار گسترده ای را انجام داده و در زمینه توسعه اشتغال و عمران روستایی گام های بسیار موثری برداشته است. و باید از هفته دولت به عنوان فرصت یادآوری خدمات نظام استفاده کنیم و از طرفی ما باید از وضعیت موجود در همه حوزه ها برآورد دقیق داشته باشیم.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهم و شعار زیرساختی و زیربنایی برای حل مشکلات، شعار سال است، اظهار کرد: شعار حمایت از کالای ایرانی باید سرلوحه کار ما باشد. حمایت از کالای ایرانی را در عمل انجام دهید. این درست است که حمایت از کالای ایرانی جزو دستورالعمل هاست اما زمانی که دغدغه مدیری باشد، شرایط فرق می کند. حمایت از کالای ایرانی را به عنوان دغدغه کار خود قرار دهید. اگر در زمینه توسعه اشتغال هر دستگاهی به خصوص بانک ها کوتاهی کند، گناهی نابخشودنی است. بانک ها نباید به بیراهه روند.
خوش نیت بیان کرد: اگر ما طرح اشتغال زایی داشته باشیم، می توانیم از سایر شهرستان ها استفاده کنیم و بالعکس. ما 51 درصد جمعیت استان و ظرفیت های اشتغال را در اختیار داریم اما به دلیل کندکاری، ندانم کاری و بروکراسی های برخواسته از ذهنیت غلط، این مشکلات برای مردم ایجاد می شود. چرا نباید در زمینه اشتغال سرآمد باشیم؟ این ظرفیت در مشهد وجود دارد. ما در زمینه اشتغال پیگیر هستیم و مشکلات را نیز پیگیری می کنیم تا اهداف توسعه اشتغال در شهرستان محقق شود.
وی خاطرنشان کرد همه دستگاه ها موظف به اجرای مصوبات شورای اداری در زمینه مصرف آب و برق هستند. مصوبات شورای اداری لازم الاجراست.
سرپرست فرمانداری مشهد با اشاره به دو مصوبه شورای عالی اداری استان تصریح کرد: یک مصوبه در ارتباط با انتصاب مدیران زن و جوانان در پست های مدیریتی است که باید حتما در پست های مدیریتی به کار گرفته شوند. این میزان باید در سال 96، 9 درصد افزایش می یافت و در سال ۹۷ نیز باید ۶ درصد باشد. این قانون برنامه ششم و لازم الاجراست.
خوش نیت گفت: بحث میز خدمت به معنای واقعی باید در هنگام پذیرش، صدور پاسخ نهایی، امکان رهگیری و به طور شفاف از طریق درگاه الکترونیکی مشخص شود. تمام دستگاه ها باید فرایندهای بخش های مختلف خود را مشخص کنند. در واقع باید تردد امواج جایگزین تردد افراد باشد. جابه جایی مدیران در سطح شهرستان نیز باید با هماهنگی فرماندار یا فرمانداری و در بخش ها با هماهنگی بخش داری ها صورت گیرد.
دغدغه دادگستری خراسان رضوی صندوق های قرض الحسنه و خانگی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز گفت: در چند سال اخیر آمار خشونت و نزاع های فردی و جمعی افزایش یافته، هرچند اخیرا آمار خشونتهای فردی کنترل شده است.
سیدامیر مرتضوی افزود: میزان تصرف عرصه های منابع طبیعی و موقوفات بالاست، مشکلات موسسات مالی با تلاش فراوان رفع شد اما امروز صندوقهای قرض الحسنه و خانگی به سرعت در حال رشد هستند و به دغدغه دستگاه قضا بدل شده اند.
وی با اشاره به هزار و 980 عنوان مجرمانه در کشور گفت: 20 عنوان جرم اصلی وجود دارد که با کنترل آنها از بروز بسیاری از مشکلات می توان جلوگیری کرد.
مرتضوی معرفی شعب ویژه و برخورد قضایی با برخی بزهکاری ها در دستگاههای خدمت رسان را بی حاصل خواند و گفت: دستگاههای اداری باید با تبیین شرح وظایف و ارائه طرحهای پیشگیرانه زمینه وقوع جرم را در حوزه دستگاههای اجرایی و خدماتی کاهش دهند.
میانگین خاموشی برق مشهد، 77 دقیقه مدیرعامل شرکت توزیع برق مشهد نیز گفت: این شرکت با 1.5 میلیون مشترک و پنج درصد اتلاف انرژی، تنها 77 دقیقه خاموشی در شبکه داشته است که بر اساس برنامه های بلندمدت این رقم باید به 14 دقیقه کاهش یابد .
علی سعیدی افزود: با توجه به جمعیت عظیم زایر و مجاور بارگاه منور رضوی در مشهد ساعات خاموشی در این شهر بسیار کمتر از میانگین کشوری است که این موضوع به دلیل اهمیت تامین و مدیریت انرژی در این کلانشهر مذهبی است .
وی 30 درصد مصرف انرژی فصل گرما را مربوط به دستگاههای سرمایشی عنوان کرد و گفت: اگر ادارات بر اساس برنامه ریزی در ساعات 11 تا 15 استفاده از وسائل سرمایشی خود را کنترل یا متوقف کنند میزان انرژی قابل ملاحظه ای در شبکه صرفه جویی می شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری مشهد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان